Tiny Spark slipper «Fearless Freaks», første singel fra det kommende konseptalbumet After Dark – et album inspirert av Haruki Murakamis roman med samme navn.
Musikalsk ligger låten i landskapet mellom LCD Soundsystem, Talking Heads og Datarock, med dansbar post-punk, kantete gitarer og elektroniske elementer. Albumet utspiller seg gjennom én natt og utforsker identitet, teknologi, utenforskap og grensene mellom menneske og maskin.
Tiny Spark er soloprosjektet til Vetle Sindri Svendsen Solbakken som har produsert alt selv, mikset av ringreven Erlend Mokkelbost
«Jeg har alltid følt meg mer hjemme blant mennesker som går litt på siden av resten. 'Fearless Freaks' ble en feiring av den følelsen – ikke av å være annerledes for annerledeshetens skyld, men av å slutte å se det som noe som må rettes opp.» - Vetle Sindri Svendsen Solbakken.
Denne artikklen er et betalt annonsesamarbeid med aristen
Hør på Spotify
FLERE NYHETER
Kings of Leon slipper sin tiende plate
O My Beloved kommer ut 6. november
PREMIERE: please canary - Lazy
Svært lovende toner fra Oslo-artisten
Vinn billetter til Mamas Gun og Avantgardet!
Britisk soul og svensk indie-sensasjon. Vi deler ut billetter til begge konsertene! >>
Fontaines D.C. kommer til Oslo
Verdens beste rockeband bekrefter sin største arenakonsert i Norge >>
Treningstights for kvinner: komfort og pusteevne
Treningstights for kvinner gir bevegelsesfrihet foran scenen >>










